پرس و جو در مورد اعتیاد

دوشنبه 19 فروردین 1392 04:52 ب.ظنویسنده : مریم بهشتی

 

م مهر 1390 2:28 بعد از ظهر

گاهی مسیر جاده به بن بست میرود
گاهی تمام حادثه از دست میرود
                                                گاهی همان کسی که دم از عقل میزند                                               
در راه هوشیاری خود مست می رود

ترک برای فردا دیر است .

از امروز شروع کنید


  

هیچ بن بستی وجود ندارد ،

 یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت .


(مسافر میثم) جناب آقای مهندس دژاكام ،لطقآ مختصری از سیستم تولید مواد شبه افیونی و ایكس بودن آن برایمان بگوئید .

(مهندس دژاكام)اول اینكه سیستم تولید مواد شبه فیونی یا همان ایكس یك فرضیه و یك تئوریست ، هرچند كه من 100% به آن معتقد هستم ولی باز هم یك فرضیه است تا دانشمندان روی آن كار كنند و به نتایجی برسند و آن را تأیید كنند . سیستم ایكس می گوید فرماندهی كل بدن ، در قسمت مغز است كه اگر فرامینِ آن درست باشد تمام قسمت های بدن كارشان را درست انجام می دهند و اگر فرمان هایی كه از مغز می آید ناقص باشد باعث ایجاد بیماری می كند و اگر بتوانیم آن فرمان ها را كه اشكال دارند درستشان كنیم بیماری را درمان كرده ایم و و به این دلیل آن را ایكس نامگذاری كرده ام كه هنوز آنطور كه باید شناخته نشده است .

_ انسان در مورد ناشناخته های سیستم ایكس تا كجا می تواند پیش برود ؟

یكسری مطالب سیستم ایكس برای انسان روشن شده است ولی خیلی از مطالب دیگر آن هنوز روشن نشده است . چون قسمت زیادی از آن مجهول مانده است اسم آن را ایكس نامگذاری كرده ام ، اما اینكه انسان تا كجای آن می تواند پیش برود را فقط خدا می داند یعنی تا آنجایی كه به ذهنِ من می رسد فكر نمی كنم انسان بتواند همه آن را روشن كند .

_سیستم ایكس از خودش تولید دارد یا ترشح ؟

شما اصلآ به تولید یا ترشح اش كاری نداشته باشید به این نگاه كنید كه سیستم ایكس یكسری فرمان هایی را صادر می كند و برای اینكه منظورم را خوب متوجه شوید مثالی برایتان می آورم ، نمی خواهم به جنگ تبدیلش كنم ولی شما فرض كنید یك مركز ستاد فرماندهیست كه این مركز ، فرمان هایی به تمام یگان های خودش صادر می كند و به آنها اطلاع می دهد كه این اطلاع یا توسط تلفن است یا توسط رمز یا با بی سیم و یا با نوشته . مهم این است این فرمان ها درست صادر شوند و فرقی نمی كند كه مكتوب باشند یا غیر مكتوب . اگر فرامین غلط ارسال شوند ایجاد مشكل می شوند .

_سیستم ایكس در كجای بدن قرار دارد و دیگر اینكه چه ارتباطی با اعتیاد دارد ؟

  قسمت عمدة آن در مغز قرار داردو در غدد درون ریز بدن و اعتیاد این سیستم را خراب می كند . مواد مخدر در قسمت ستاد فرماندهی رخنه ایجاد می كند و باعث ایجاد اختلال می شود .

_(همسفر سمانه) تخریب سیستم ایكس در خانواده های افراد مصرف كننده مواد مخدر به چه شكل است ؟

در قسمت خانواده ها سیستم ایكس ممكن است در 2 موضوع مشكل داشته باشد :

1_ ژنتیكی ، كه از مادر متولد می شوند سیستمشان مشكل داشته باشند

2_ استرس ، تحت افكار منفی ، نا امیدی ، ترس و یكسری مسائل دیگر كه آنها باعث تخریب سیستمشان می شوند .

_آیا این فرضیه صحیح است كه فردی كه میل به مصرف مواد مخدر دارد این به دلیل وجود نیاز در درونش است و این احساس نیاز از عدم كاركرد درست سیستم ایكس اش است ؟

 این 100% نه ولی یكی از عواملی است كه فرد مصرف كننده می شود چون یك نفر تریاك را می كشد و خیلی برایش لذت دارد و یك نفر دیگر همان تریاك را می كشد ولی هیچ لذتی نمی برد و این نیست كه هر كسی كه مواد مخدر را مصرف كند جذب می شود .

_ پس برای بازسازی سیستم ایكس نامزدین اعتیاد (مصرف كنندگان تفننی) هم روش DST اعمال می كنید ؟

ممكن است چون نامزدین اگر سیستمشان خراب هم نبوده با مصرف كردن مواد مخدر آن را خرابش كرده اند و برای درمان آنها باید ببینیم چه میزان تخریب دارند  .

_(همسفر سمانه) مسافران با روش DST سیستم ایكس خودشان را بازسازی می كنند ، از بازسازی سیستم ایكس در گروه خانواده در كنگره 60 برایمان بگوئید .

ببینید این مسأله مثل تیغ دو لبه است ، باید خیلی روی این قضیه احتیاط كرد و گرنه فردا هر كسی می آید و می گوید سیستم ایكس ام خراب است و می خواهم سفر كنم اما همسفران با آموزش گرفتن و افكار مثبت و جهان بینی خیلی می توانند سیستم ایكس خودشان را بازسازی كنند.

_ سیستم ایكس فقط با مصرف مواد مخدر تخریب می گردد؟

خیر ، با استرس ، افكار منفی ، الكل ، قرص ها و دارهای روانگردان هم تخریب می شود حتی با یعضی از داروها البته اگر با تجویز و دوز خاصی مصرف نشوند .

_ در كنگره 60 دوره درمانیِ فردی كه 30 سال تخریب مواد مخدر دارد با فردی كه یك سال تخریب دارد یكی است (میانگین یازده ماه) آیا اینها نباید برحسب میزان تخریبشان طول دوره درمانشان هم تفاوت داشته باشد ؟

من مثالی برای شما می گویم تا روشن شوید . یك زن در طول 30 سال 10 بچه به دنیا می آورد و یك زن دیگر دفعه اولش است ، آیا می شود دوره بارداری برای آن یكی 3 ماه بشود و برای این یكی 9 ماه؟ قطعآ خیر ! همه تقریبآ اندازه ثابتی دارند ، حالا این موضوع هم همین است كه وقتی سیستم ایكس خراب شد فرقی نمی كند ، آب كه از سر گذشت چه یك نی ، چه صد نی .

_علائم سیستم ایكس بازسازی شده در مسافران كنگره 60 چیست ؟

یكی تعادل در قسمت جسم ، روان و جهان بینی باید مشاهده شود و دیگر اینكه اگر آزمایش خون بدهد باید 90% از پارامترهای آزمایش خون اش بطور كلی خوب شده باشد .

_ روش درمان اعتیاد و داروی مصرفی در كنگره 60 چیست ؟

روش درمانی DST  (كاهش تدریجی پله ای) و داروی درمانی آن هم اپیوم (تریاك خوراكی) و OT (شربت تریاك ) است كه از نظر ما OT  بهتر است .

_ جناب مهندس دژاكام از شما ممنونیم به خاطر لطفی كه نسبت به ما داشتید و وقت خود را در اختیارمان قرار دادید .

خواهش می كنم خداحافظ

و در پایان جناب مهندس دژاكام با درخواست ما مبنی بر گفت و گویی دیگر با موضوع OT در آینده ای نزدیك ابراز مساعدت كردند كه از این بابت هم از ایشان صمیمانه قدردانیم .

با تشكر

طراحان سؤالات و پرسشگران : دو بال پرواز (مسافر میثم و همسفر سمانه)

منبع : وبلاگ دو بال پرواز


آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic