خطرات غیرقابل جبران داروهای خواب آور

پنجشنبه 28 دی 1391 05:10 ب.ظنویسنده : مریم بهشتی

 

خطرات غیرقابل جبران داروهای خواب آور

اگر به خوردن داروهای خواب آور اعتیاد دارید مثل مسافری هستید که در قطار مرگ آوری نشسته و به سرعت به سوی نابودی در حرکت می باشید. این گزارشی است که پژوهشگران مرکز تحقیقات پزشکی در آریزونا منتشر کرده و باور دارند که افرادی که به خوردن داروهای خواب آور پناه می برند ۳۶ درصد بیشتر از دیگران به مرگ و میر زودرس دچار می شوند.
این پژوهشگران که چندین مطالعه ی علمی مربوط به ضرر و زیان داروهای خواب آور را تجزیه و تحلیل کرده اند اضافه می کنند که در یکی از پروژه های تحقیقاتی ثابت شده که افرادی که داروی خواب آور می خورند حدود ۵ برابر بیش از دیگران در معرض مرگ و میر زودرس بوده و به طور کلی دو سال و نیم کمتر از حد معمول عمر می کنند.
بهترین روش پیشگیری کم خوابی و بی خوابی و دروی از داروهای شیمیایی خواب آور یافتن علت و یا علل بی خوابی و استرس و اضطراب و نگرانی است. در ضمن در همین صفحه بارها اشاره کرده ایم که به وسیله ی تغذیه و روش زندگی سالم می توان اثرات عوامل بی خوابی را خنثی کرد و از داروهای شیمیایی استفاده نکرد. غذاهایی مانند شیر، عسل، موز، خرما، گوشت بوقلمون و غیره که حاوی مقدار قابل توجهی از املاح و ویتامین ها و اسیدهای امینه ای مانند تریپتوفان هستند می توانند در این مورد بخصوص موثر باشند. اگر فقط چند شب از داروهای شیمیایی برای درمان بی خوابی استفاده کنید دیگر نخواهید توانست این عادت را ترک کرده و بدون آنها بخوابید، زیرا به سرعت اعتیاد می آورند که ترک آن مشکل خواهد بود.


آخرین ویرایش: - -

 
پنجشنبه 28 دی 1391 07:52 ب.ظ
ممنون خانم دکتر عالی بود و آموزنده
مریم بهشتی
خواهش میکنم

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic