معرفی مخدرهای شیمیایی و عوارض آن

شنبه 18 آذر 1391 12:28 ق.ظنویسنده : مریم بهشتی

 
دكتر ریچارد سندرز یك پزشك عمومی در لوئیزیانا می‌گوید پسرش دیكی از ماده را استنشاق كرده و 3 روز مداوم هذیان می‌گفته و پس از آن گلویش را می‌برد. پدرش كه پزشك بوده با هر زحمتی خونریزی رگهای اصلی را كنترل می‌كند اما پس از پانسمان زمانی كه به خواب می‌رود، پسرش به اتاق دیگری رفته و با اسلحه خودش را كشته است.
هنگامی كه نیل براون با مصرف این ماده شیمیایی خطرناك معروف به «نمك حمام» به اوج رسید، با كارد صورت و شكم خود را پاره كرد. وی زنده ماند؛ اما مقام‌ها می‌گویند سایرین پس از استنشاق، تزریق یا تدخین پودری كه اسامی به نظر بی‌ضرری مانند موج عاج، كبوتر قرمز و آسمان وانیلی دارد، به این اندازه خوش شانس نیستند.

به گزارش
«تابناک» اجتماعی به نقل از آسوشیتدپرس، برخی معتقدند كه تأثیرات این پودر به اندازه متامفتامین‌هاست. مقام‌های قضایی و زندانها می‌گویند این مواد موسوم به نمك حمام با اسامی شیمیایی پیچیده در چندین ایالت آمریكا معضلی رو به گسترش هستند.

از جنوب آمریكا در كالیفرنیا تا مناطق دیگر تماس‌هایی با اورژانس از تأثیرات محرك این مواد بر افراد خبر می‌دهند: مفدرون و متیلن دیوكسی پارووالرون كه به MDPV هم معروف است.

به گفته مقام‌ها این ماده شیمیایی كه به نام‌هایی مانند موج عاج، خوشی، رعد و برق سفید و طوفان شارلی فروخته می‌شود باعث ایجاد توهم، جنون افزایش سریع ضربان قلب و تمایل به خودكشی می‌شود. این مواد شیمیایی در محصولاتی وجود دارد كه به طور قانونی تحت عنوان نمك حمام و كود گیاهی فروخته می‌شوند. با این حال مورد استفاده آنها تنها موارد ذكر شده در روی بسته نیست.

نمایندگان مجلس در ایالت می‌سی‌سی‌پی قصد تصویب قانونی برای ممنوعیت فروش چنین پودرهایی را دارند و در كنتاكی نیز تلاش‌های مشابهی در جریان است. در لوئیزیانا و پس از 125 مورد گزارش استفاده از این مواد در 3 ماه آخر سال 2010 با صدور فرمانی اضطراری فرو این مواد ممنوع شد.

براون می‌گوید، وی همه موادی از هروئین تا كراك را تجربه كرده بوده، اما توهم ناشی از این ماده وی را شوكه كرده است و در گفت‌وگو با روزنامه‌ای، از مردم خواسته تا از این نمك‌های حمام دوری كنند.

در حالی كه براون زنده ماند مقام‌های می‌سی‌سی‌پی می‌گویند یك زن در اثر مصرف بیش از حد جان سپرده است، در جنوب لوئیزیانا خانواده‌ای می‌گویند پسر 21 ساله‌شان پس از مصرف گلوی خود را بریده و با شلیك اسلحه به زندگی خود پایان داده است. تحقیقات در مورد قاتل یك كلانتر نیز برای اینكه مشخص شود تحت تأثیر این مواد بوده یا نه ادامه دارد.

در حالی كه كارشناسان معتقدند مدت زمان زیادی طول می‌كشد تا قوانینی در این زمینه تصویب شود مقامها در لوئیزیانا می‌گویند ممنوعیت فروش آن می‌تواند موثر باشد؛ چرا كه از زمان این ممنوعیت در ژانویه گذشته تعداد موارد گزارش شده بسیار كم بوده است.

بر اساس آمار دست كم در 25 ایالت آمریكا استفاده از چنین موادی گزارش شده است كه بیشترین تعداد در لوئیزیانا و سپس فلوریدا بوده است.

دكتر ریچارد سندرز یك پزشك عمومی در لوئیزیانا می‌گوید پسرش دیكی از ماده را استنشاق كرده و 3 روز مداوم هذیان می‌گفته و پس از آن گلویش را می‌برد. پدرش كه پزشك بوده با هر زحمتی خونریزی رگهای اصلی را كنترل می‌كند اما پس از پانسمان زمانی كه به خواب می‌رود، پسرش به اتاق دیگری رفته و با اسلحه خودش را كشته است.

سندرز هشدار می‌دهد كه این ماده بسیار خطرناكتر از نام‌هایی است كه تحت آن عناوین به فروش می‌رسد.

برچسب ها: مخدری با نام نمک حمام ، عاج سفید ، رعد و برق ، مخدر و جنون ، مخدر و خودکشی ، تاثیر مخدرهای شیمیایی بر روان ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic