نویسنده

جمعه 10 آذر 1391 01:01 ب.ظنویسنده : مریم بهشتی

 

با سلام دوستی سوال کرده بودنند که مصرف داروی بوپرنورفین را سه ماهی ست که شروع کرده اند و می خواهند مصرف دارویی اشان را کم کنند ولی نمی دانند چطور این کار را انجام دهند ؟

دوست عزیز ترک و درمان کار یک ماه و دو ماه نیست اگر هم کسی دو یا سه ماه دارو را مصرف کرد و ادامه مصرف آن را متوقف کرد به فرض اینکه به مصرف دارو از لحاظ جسمانی نیازی ندارد در دراز مدت به علت وسوسه فکری دوباره نیاز به مصرف را پیدا می کند پس سعی کنید برای طولانی مدت در مصرف دارو ها بمانید و کم کم دوز دارویی خود را کاهش دهید که البته این روند نصف کردن قرص ها تا حدودی درست است اما سعی کنید از وعده دارویی مثل شب که اشاره کردید نصف قرص را مصرف می نمایید شروع به کم کردن دارو بفرمایید چون در طی شب فعالیت جسمی شما کمتر است و بیشتر اوقات در خواب سپری می شود همان نصف قرص را به دو نیم تقسیم کنید و نصف نصف را مصرف نماید و تا دو هفته این روند را ادامه دهید و سپس بعد از دو هفته سعی کنید مصرف نصف قرص وعده شب را متوقف کنید و اگر از نظر جسمانی اذیت نشدید یعنی الان وقت کم کردن داروهاست و اگر اذیت شدید ولی شدت آن زیاد نبود و می تونستید تحمل کنید که به همت شما بستگی دارد و البته برای کم کردن وعده صبح هم همین کار را می تونید بکنید ولی با فاصله زمانی طولانی تر . در ضمن سعی کنید حدالمکان دارو خود را در یک وعده مصرف کنید و تقسیم دارو انجام ندهید برای کم کردن داروها در صورتی که نمی تونید آنها را به درستی تقسیم کنید از داروی چهاردهم استفاده منید که هر قرص چهار دهم پنج برابر ضعیف تر از قرص دو میلی است .ولی فراموش نکنید که برای کم کردن داروها شتاب نداشته باشید.

 

دوست دیگری سوال کردنند این داروها چطور می توانند این داروها را با قیمت کمتر از تعرفه کلینیک تهیه کنند دوست عزیز شما می توانید به مراکز بهزیستی و مراکز مثل مرکز ملی مطالعات اعتیاد در میدان قزوین مراجعه کنید که هزیزنه درمان کمتر است ولی سعی کنید که پدرتان را تشویق به ادامه درمان کنید چون ممکن است این اتفاق مجددا بعد از اتمام داروهای داریافتی شما رخ بدهد . در هر شهری که هستید به مرکز بهزیستی  منطقه و شهر خود مراجعه کنید و مراکز دولتی را پیدا کنید . به امید بهبودی همه ی دوستان .


آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic