مصرف کننده ماده مخدر کروکودیل بیش از یک سال زنده نمی ماند:

پنجشنبه 5 مرداد 1391 03:27 ب.ظنویسنده : مریم بهشتی

 
مصرف کننده ماده مخدر کروکودیل بیش از یک سال زنده نمی ماند:


 
کروکودیل جدیدترین ماده مخدری است که 20 برابر قوی تر از ماده مخدر مورفین و پنج برابر قوی تر از ماده مخدر هرویین است و معتادان به این مواد یک سال بیشتر زنده نمی مانند.

احمد رضا مفتخری روانپزشک در گفت و گو با ایرنا درباره این ماده مخدر افزود: این ماده مخدر بسیار خطرناک در درون سلول های بدن افراد معتاد به صورت عمقی نفوذ می کند و باعث به وجود آمدن زخم در بدن فرد می شود.
وی اظهار داشت: همه افرادی که از این ماده مخدر استفاده می کنند در کمتر از یک سال جان خود را از دست می دهند، زیرا این ماده مخدر از ترکیب ضد درد، تینر، اسید، فسفر و در برخی از موارد بنزین تولید می شود.

مفتخری ادامه داد: کروکودیل از مشتقات مورفین و بسیار اعتیاد آور است و روش مصرف و شکل این ماده و عوارض آن بسیار مشابه ماده مخدر کراک است.

وی تصریح کرد این ماده مخدر به سادگی از تینر و قرص کدئین تهیه شده و در محل تزریق در داخل رگ پوست پس از مدتی به رنگ سبز در می آید و مصرف کننده کروکودیل پوستش شروع به پوسیدن و زخم شدن می کند.
همچنین آقای فتح آبادی در روز چهارشنبه۰۹/۰۹/ ۹۰
در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: بتازگی مواردی از وجود ماده اعتیاد آور و مرگ آفرین 'كروكودیل' در كشور گزارش شده كه هوشیاری و آگاهی مردم در پرهیز از مصرف آن و اطلاع به مسوولان مربوطه در صورت مشاهده را می طلبد
.

وی توضیح داد: ماده مخدر 'كروكودیل' در درون بدن افراد معتاد به صورت عمقی نفوذ كرده و موجب بروز زخم هایی شبیه به قانقاریا می شود.

قائم مقام كمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مركزی اظهار كرد: عوارض مصرف ماده مخدر كروكودیل شباهت زیادی به آثار كراك دارد و تركیبات به كار رفته در آن بسیار اعتیادآور بوده و در خوشبینانه ترین حالت حداكثر طول عمر معتاد پس از مصرف سه سال است.

فتح آبادی اضافه كرد: این ماده مخدر حاوی مواد ضد درد(كدئین)، تینر نقاشی، اسید، فسفر و برخی مواد بنزین است كه با عنوان ' دسومرفین' شهرت دارد.

وی نئشگی سریع و سهولت استفاده را ویژگی بارز این ماده مخدر تزریقی عنوان كرد و گفت: پوست معتاد پس از تزریق این ماده سبز رنگ شده و به همین دلیل به نام تجاری كروكودیل شهرت دارد.

مدیركل امور اجتماعی استانداری مركزی بیان كرد: این ماده مخدر مشابه كراك مصرف تدخینی نیز دارد و مصرف تزریقی آن منجر به آسیب بافتهای بدن و سیاه شدن اندام می شود و پس از یك سال مصرف كننده را از پا در می آورد.

فتح آبادی خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه هیچ گریزی از عوارض این ماده مخدر خطرناك پس از مصرف نیست آگاهی رسانی به جامعه و تقویت اقدامات پیشگیرانه در این حوزه بسیار مهم است.

وی، از دستگاه های آموزشی و تربیتی و رسانه ها درخواست كرد تا اطلاعات لازم پیشگیرانه را در خصوص این ماده مخدر مرگبار و ویژگی ها و عوارض آن بیان كنند
منبع:سلامت نیوز.و خبرنگاری ایرنا


آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic