شیشه ، آیس یا کریستال ؛ وجه تسمیه این ماده مخدر به این دلیل است که شکل ظاهری این ماده شبیه شیشه ای که خورد و پودر شده باشد و یا تکه های ریز یخ و یا خرده های ریز نبات است ،  در کشور ما به این ماده شیشه گفته می شود و در اروپا و آمریکا بیشتر بنام آیس شناخته می شود .


 مهم ترین ترکیب این ماده مخدر آمفتامین است ، آمفتامین دارویی است که سابقه مصرف و تجویز آن ، به دهه 40 میلادی می رسد . در سال های 1950 تا 1960 میلادی نیز آمفتامین ها را به عنوان کاهش دهنده اشتها تجویز می کردند . در ادامه ، با مشخص شدن عوارض مصرف این ماده و همچنین ایجاد وابستگی و سوء مصرف ، ممنوع اعلام گردید .


تاثیرات مصرف شیشه


مصرف آمفتامین به مقدار کم ، هوشیاری و سطح انرژی را بالا می برد ، تنفس و سرعت ضربان قلب را زیاد می کند ، مردمک چشم گشاد می شود ، اشتها فروکش می کند ، خشکی دهان بوجود می آید ، پس از رفع این علایم ، افسردگی و اضطراب ها ظاهر می شود ، مصرف زیاد این ماده ، لرز ، تعریق ، اضطراب ، سردرد ، تپش قلب ، درد سینه ، توهم ، هزیان ، تشنج ، کما و مرگ را بدنبال دارد . مصرف منظم و مکرر ، باعث کاهش وزن و یبوست می شود ، مصرف کننده ممکن است از نظر احساسی و عاطفی بی ثبات شود ، مصرف آمفتامین در دوران بارداری موجب زایمان زودرس و کاهش وزن نوزاد می شود

کسی که آمفتامین مصرف می کند به طور غیرعادی فعال ، شاد و بیش از حد حراف است ، بیقراری و برانگیختگی نیز جزء خصوصیات شخصیتی او می شود ، مصرف کننده این ماده ، معمولاً دچار بی میلی به غذا می شود و خواب های غیر طبیعی می بیند . مصرف کنندگان در ابتدای مصرف گاه تا 72 ساعت  نمی خوابند.


در این مدت ، توهم شدید و خیره شدن به یک نقطه خاص برای چندین ساعت و همینطور رفتارهای بی پروا از حالات نشئگی این ماده محسوب می شود . بعضی از مصرف کنندگان شیشه پس از مصرف با توجه به توهم شدید به تصور پرواز خود را از پنجره ساختمان چند طبقه به پائین پرتاب کرده اند .

روش درمان شیشه با متد DST


 پس از بین رفتن اثر این ماده ، شخص مصرف کننده طوری احساس خستگی و کوفتگی می کند که ممکن است حدود 48 ساعت به صورت پیوسته خواب باشد و پس از بیداری ، سردرد های شدید ، بیقراری ، لرزش و حرکات غیرعادی اعضای بدن مثل دست و پا از حالات آن است . مصرف کنندگان شیشه برای از بین بردن این حالت معمولا ً دوباره مصرف می کنند و مانند سایر مواد مخدر ، فرآیند اعتیاد آغاز می شود  . مصرف کننده شیشه در حالت خماری ، دست به حرکات جنون آمیزی می زند که شاید از دیوانگان زنجیری هم سر نزند ، یکی دیگر از عوارض مصرف شیشه اختلال شدید در عملکرد دریچه پروستات است که معمولا ً ادرار و اسپرم با هم دفع می شود ، آسیب های شدید کبدی و جوش های صورت ، کوچک شدن بیضه ها به همراه درد شدید و تضعیف قوای جنسی از دیگر عوارض این ماده خطرناک است. ایجاد عفونت در دستگاه گوارش ، خصوصاً روده ها ، كوچك شدن بیضه‌ها به همراه درد شدید و تضعیف قوای جنسی از دیگر عوارض این ماده‌مخدر خطرناك است.

توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ها کار ساده ای نیست ، باورکردنی نیست . شیشه ای ها ، پس از گذشت مدتی از مصرف شیشه ، شدیداً بدبین می شوند ، همه مردم را دشمن خود می دانند ، فکر می کنند سیستم های امنیتی از کا ، گ ، ب گرفته تا سی آی ، ای همه دنبال آن ها هستند ، تصور می کنند در همه جا مشغول پاییدن او هستند ، حتی در خانه اش ابزار مراقبت کار گذاشته اند ، به نزدیک نرین افراد خانواده خود شدیداً بدبین می شود ، بدبینی که قابل گفتن نیست ، اگر متاهل باشد به همسر خود بدبین می شود حتی فکر می کند که فرزندانش متعلق به او نیستند ، وقتی با او صحبت می کنند هرگز حاضر نیست حرف و صحبت دیگران را بپذیرد و تایید کند ، فکر می کند همه اشتباه می کنند ، همه دنیا اشتباه می کنند و فقط اوست که درست فکر می کند ، یکی از تفکرات جالب شیشه ای ها این است که فکر می کنند از زمانی که مصرف کننده شیشه شده اند بسیار پیشرفت کرده و تبدیل به انسان های دانایی شده اند و چیزهایی را می فهمند که دیگران نمی فهمند.هرگز خود را معتاد نمی دانند ، مصرف کنندگان تریاک را بسیار بی کلاس می دانند و اگر مثلاً به آن ها گفته شود که به جای شیشه تریاک مصرف کنند که این عوارض را ندارد ، عصبانی می شوند و می گویند : تریاک ! من تریاک مصرف کنم ! متأسفانه در صحبتهای عامیانه گفته می‌شود كه شیشه چون مرفین ندارد پس اعتیاد هم ندارد. چقدر این نگرش اشتباه ؛ غلط و گمراه کننده است . این نگرش که فقط مواد مرفین دار و یا مواد بر گرفته از خانواده تریاک اعتیاد آور هستند و بقیه مواد که صناعی هستند و مرفین ندارند ،اعتیاد آور نیستند ، دنیا را گمراه کرده است .
 
روش درمان اعتیاد به شیشه با متد DST


در حال حاضر ، هیچ یک از روش های مرسوم درمان اعتیاد ، پاسخگوی مصرف کنندگان شیشه نبوده و موفقیتی به دنبال نداشه است .
تنها روشی که شمار زیادی از مصرف کنندگان شیشه توانسته اند با به کارگیری آن به درمان کامل برسند ، روش یا متد DST می باشد . این ادعا ، صرفاً نوشتن مطلب روی کاغذ نیست ، بلکه درمان تک تک این افراد به صورت مستند در جمعیت احیای انسانی ( کنگره 60 ) قابل پیگیری است .بر اساس متد DST ، تنها دارویی که می تواند جایگزین مصرف شیشه بشود و مصرف کننده شیشه را در وضعیت تعادل نسبی قرار دهد ، داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر می باشد . این دارو با توجه به ترکیبات دارویی قدرتمند خود می تواند عوارض وحشتناک مصرف شیشه را از بین ببرد و شخص را آماده انجام و پیگیری برنامه های درمانی نماید.در این روش ، ابتدا به ساکن ، مصرف شیشه به طور کامل قطع می شود و بلافاصله مصرف اپیوم به میزان 50 میلی گرم در روز به صورت خوراکی آغاز می شود . پس از گذشت یک هفته  ، مقدار مصرف به 100 میلی گرم در 2 وعده 50 میلی گرمی افزایش می یابد و پس از گذشت 21 روز به میزان 150 میلی گرم در 3 وعده 50 میلی گرمی می رسد .


در 21 روز اول و حداکثر تا پایان 21 روز دوم یا پله دوم ، پدیده سازگاری صورت گرفته و داروی اپیوم جایگزین شده و توسط گیرنده های اپیویدی ، به طور کامل دریافت میشود و شخص در وضعیت متعادلی خواهد بود . در پله های بعدی ، مقدار مصرف به 300 و سپس به 450 میلی گرم و حداکثر تا سقف 600 یا 750 میلی گرم در سه وعده خوراکی افزایش می یابد و سپس عملیات تیپرینگ یا کاهش پله ای مصرف با استفاده از ضریب 8/0 آغاز شده و مقدار مصرف کاهش می یابد تا جایی که به صفر رسیده و قطع شود .  این متد درمانی ، حداقل 10 ماه زمان می برد و در پایان دوره ، مصرف کننده شیشه ، به انسانی سالم و متعادل تبدیل شده است.
 

روش درمان شیشه با متد DST

منبع : جمعیت احیای انسانی ( کنگره 60 )


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic