مدیركل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین تاكید كرد كه پروسه زمانی اخذ مجوز در این زمینه به طور متوسط به دو هفته تا شش ماه كاهش یافته است.

مدیركل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرایط اخذ مجوز تاسیس مراكز ترك و درمان، بازپروری و كاهش آسیب اعتیاد را اعلام كرد.

دكتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با ایسنا، از كاهش پروسه زمانی دریافت اخذ مجوز رسمی از مراجع ذیربط برای تاسیس مراكز ترك و درمان اعتیاد خبر داد.

وی اعلام كرد: متقاضیان تاسیس مراكز ترك و درمان اعتیاد و همچنین متقاضیان راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه، می‌توانند، بر حسب نوع فعالیتی كه می‌خواهند آغاز كنند، با ارائه درخواست رسمی، نسبت به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت كشور و نیروی انتظامی اقدام كنند.

مدیركل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین تاكید كرد كه پروسه زمانی اخذ مجوز در این زمینه به طور متوسط به دو هفته تا شش ماه كاهش یافته است.

وی خاطر نشان كرد: راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه به سرمایه‌ خاصی نیاز ندارد و با حداقل سرمایه‌ می‌توان در این زمینه اقدام كرد كه آن نیز برای مثال، در مورد معتادان بهبودیافته كه قصد راه‌اندازی این مراكز را دارند، از طریق وام‌های خوداشتغالی قابل تامین است.

صفاتیان این نكته را نیز یادآورشد كه افرادی كه برای راه‌اندازی مراكز ترك و درمان اعتیاد اقدام می‌كنند، باید از مدرك مرتبط با بخش پزشكی در این زمینه برخوردار باشند، اما این شرط، الزاما در مورد راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه صادق نیست و عملكرد و سابقه فرد و ریزبرنامه‌های وی قابل استناد است.

مدیر كل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه تصریح كرد: راه‌اندازی مراكز ترك اعتیاد، بدون اخذ مجوز رسمی تخلف است و در صورت مشاهده این تخلف و اقدام نكردن در جهت بهبود آن، تعطیلی مركز مذكور، كمترین اقدام ممكن خواهد بود، ضمن این كه با متخلف نیز برخورد می‌شود.

وی بر حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه اجتماعی با اعتیاد نیز تاكید كرد.


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic