در خراسان شمالی؛
نخستین دوره آموزش پزشكان مراكز اعتیاد آغاز به كار كرد

خبرگزاری فارس: نخستین دوره آموزش پزشكان مراكز اعتیاد در خراسان شمالی آغاز به كار كرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، در این دوره آموزشی كه پیش از ظهر امروز آغاز به كار كرد، جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: برگزاری این دوره‌ها بنا به تاكید وزیر كشور و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در این استان برپا شده است.
محمدرضا یزدان‌پناه با اشاره به اینكه این دوره‌های آموزشی برای نخستین بار در خراسان شمالی برگزار می‌شود، افزود: پزشكان و مراكز ام ام تی نقش بسزایی را در ترك اعتیاد معتادان و بازگرداندن آنها به زندگی عادی دارد.
وی تصریح كرد: توسعه مراكز درمانی خصوصی ترك اعتیاد و استفاده بهینه از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه در دستور كار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار دارد.
یزدان‌پناه ادامه داد: این مراكز نقش موثری در درمان اعتیاد و ترك معتادان دارند، بنابراین باید نسبت به جایگزین كردن آنها به جای سایر مراكز غیر مجاز اقدام كرد.
وی بیان داشت: جمع‌آوری و تعطیلی مراكز درمانی غیر مجاز خراسان شمالی به ویژه كمپ‌های ترك اعتیاد از برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با همكاری كمیته درمان به شمار می‌رود.
جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی افزایش كیفیت درمان معتادان در مراكز درمانی را مورد تاكید قرار داد و گفت: براساس برنامه‌های این شورا تلاش می‌شود تا با مشاركت كمیته درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان این برنامه محقق شود.
وی شمار مراكز ترك اعتیاد غیر دولتی در خراسان شمالی را 80 مركز در سطح این استان اعلام كرد و افزود: هم‌اكنون 71 مركز ترك اعتیاد ام ام تی در استان فعال كه 9 مركز نیز تا پایان امسال در خراسان شمالی فعالیت خود را آغاز خواهند كرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی نیز در این نشست با بیان اینكه این دوره‌ها با پیگیری استاندار و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این استان برپا شد، اظهار داشت: این دوره‌ها براساس تفاهمنامه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشكی استان به اجرا در آمده است.
محمدرضا مجدی گفت: پزشكان در طول این دوره‌ها با روش‌های درمان و ترك اعتیاد معتادان آشنا می‌شوند.
وی خاطرنشان كرد: شركت‌كنندگان در این دوره‌ها پس از موفقیت می‌تواند نسبت به پذیرش و درمان 50 معتاد در هر نوبت اقدام كنند.
آیین گشایش نخستین دوره آموزشی پزشكان ام ام تی خراسان شمالی با شركت 23 نفر از پزشكان استان در سالن آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic