شگفتی های درمان اعتیاد

شگفتی 
های درمان اعتیاد

 

 

ما اینجا در روند سفر بسیار دیدیم که بیماریهای مختلفی درست شدند چون سیستم بیوشیمی بدن درمان شده است. بسیاری از بیماریهای مزمن مثل غش کردن , میگرن, اسکیزوفرنی و مشکلات گوارشی افراد حل شد

روز سه شنبه در نمایندگی شادآباد از سری جلسات عمومی کنگره ۶۰ با استادی جناب آقای مهندس دژاکام و دستور جلسه جهانبینی و فرق نگاه معتاد با مسافر برگزار گردید.

 

خلاصه ای از سخنان استاد جلسه :

 جهانبینی یعنی دیدن جهان،همه چیز را می توان در جهان تصور کرد نگاه کردن به خانواده, دوست , اجتماع , محیط کار و روابطی که بین اینها برقرار است.دید ما نسبت به همه اینها جهانبینی است . مسافر از ریشه سفر می آید.سفر یعنی حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر که معمولاً جغرافیایی است اما حرکات درونی را هم می توان سفر نامید و به کسی که سفر را انجام می دهد مسافر اطلاق می شود. معتاد هم دو مفهوم دارد معنی لغوی آن از عود و برگشت می آید یعنی عادت،یعنی به یک نقطه دائماً برگشت کردن. مثلاً شخصی که عادت به مسواک زدن دارد هرشب به آن نقطه برگشت می کند.اما وقتی لغت معتاد را می شنویم یکسری مسایل را در ذهن ما روشن می کند. در مرحله اول معتاد یک فحش و ناسزا است و اگر به شخصی بگوییم معتاد ناراحت می شود. برداشت بعدی از این کلمه یک آدم به هم ریخته و بی مسئولیت و ضد جامعه است . شخصی به ذهن ما  می آید که مثل میکروب است. یک روز یک شخصی پیش من آمد و گفت برای وصلتی مشاور یک خانواده است.به من گفت که خانواده این خانم معتاد است. من گفتم خودت هم مصرف کننده هستی. بااین که خودش هم مصرف کننده بود اما اعتیادش را نمی پذیرفت.

روزی یک عقابی پرواز میکرد, از آن بالا به خود گفت من چقدر بلند پروازم و همه دنیا زیر نگاه من است و ... ناگهان تیری به او اصابت می کند و به زمین می افتد وقتی تیر را نگاه می کند میبیند که انتهای تیر از پر عقاب است و می گوید "ازماست که برماست"

حالا قضیه اعتیاد هم خودمان اینگونه در جامعه جا انداخته ایم و ریشه دار کرده ایم. مدت ها بعد از این که مصرف نمی کنیم  باز خود را به عنوان یک معتاد و به هم ریخته و غیر قابل اعتماد معرفی می کنیم. وقتی هم دنبال دلیل می گردیم میگوییم نمی خواهیم دچار منیت شویم! این برداشت کاملا غلط است وقتی ما خواندن و نوشتن را کاملاً می آموزیم دیگر بی سواد نیستیم. پس باید بپذیریم که بعد از درمان دیگر معتاد نیستیم. وقتی ما دائماً به شخص القاء می کنیم که حالت خراب است اگر هم سالم باشد واقعا حالش خراب می شود. اینها معانی و مفاهیم اعتیاد است و ما در کنگره سعی ما بر این است تا جایی که میتوانیم از کلمات مثبت استفاده نماییم. ما به معتاد میگوییم مصرف کننده و به شخصی که سفرش را طبق روش کنگره

 (DST) شروع می کند مسافر می گوییم. مسافر کسی است که مبداء مشخص و مقصدش نیز معلوم است. شخصی که می آید و میفهمد که در کجای کار قرار گرفته و شروع به حرکت به سمت درمان دارد مسافر است. مبداء یعنی سیستم های بدن خراب است و مقصد یعنی راه اندازی و بازسازی همین سیستم ها و هدف حال خوش. حتی اگر شخص به کنگره بیاید ولی سفر نکند مسافر نیست. مسافر وقتی سفر می کند که از کیلومتر یک به کیلومتر پانزدهم برسد. شخصی که چند وقت بیاید و در کیلومتر یک توقف نماید مسافر نیست. ما به شخص نمیگوییم مصرف کن و ذره ذره کم کن که خوشش بیاید و لذت ببرد بلکه این کار کاملاً علمی است و برای درمان یک فرد مصرف کننده طراحی شده و پارامترهای دیگری نیز لازم است. مثلا جهانبینی هم الزامی است. شخص از وادی اول شروع به تفکر می کند. ما همه عقل کامل داریم و نقص و ضعف شخصیتی هم نداشتیم که معتاد شدیم. ما شوخی شوخی وارد وادی اعتیاد شدیم. به خاطر یکه تفریح و سرگرمی و رسیدن به حال خوش, اما از بد حادثه نفهمیدیم چه بلایی به سرمان آمد.

شاید یک مقدار از مواد شیمیای بدن شخصی مادر زادی کم تولید میشده اما از هر چند هزار نفر یک نفر این چنین است و الا هیچ کدام از ما ناقص نبودیم  و کمبود شخصیتی هم نداشته ایم ما برای حال خوش به اینجا رسیده ایم. حالا مسافر می آید و میخواهد این مسئله را حل کند . هیچ کجای دنیا مانند کنگره 60 این راه حل منطقی را ندارد. وقتی سفر کردی و این سیستم بیوشیمی را درست کردی دیگر وسوسه و مسائل دیگر برایت پیش نمی آید.من خودم بارها تریاک را در دست گرفته ام اما اصلاً به فکرم نرسید که آیا می شود آنرا مصرف کرد یا نه؟ اما یکروز یکی از دوستان که 25 سال به روش دیگر ترک کرده بود وارد اتاق من شد و یک شیشه شربت تریاک روی میز من دید بلافاصله رنگش پرید و حالش بد شد چون هنوز درمان نشده بود.

ما اینجا در روند سفر بسیار دیدیم که بیماریهای مختلفی درست شدند چون سیستم بیوشیمی بدن درمان شده است. بسیاری از بیماریهای مزمن مثل غش کردن , میگرن, اسکیزوفرنی و مشکلات گوارشی افراد حل شد. البته ما نمی خواستیم به اینها برسیم اما تجربه در کنگره به ما ثابت کرد که با راه اندازی صحیح سیستم بیوشیمی بدن بسیاری از مشکلات جسمی  افراد نیز حل می شود و ما توانستیم در مورد بسیاری از بیماریها این مسئله را با تجربیات خود و تحقیقات علمی به اثبات برسانیم. هدف ما انتشار و انتقال پیام کنگره به همه جهان است. برنامه های تلویزیونی مصاحبه ها و دیگر مسائل هرکدام چکشی است برای کوبیدن میخ علم درمان اعتیاد در جهان.

 تهیه گزارش همسفر سارا


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic