دادن بهای برای بچه دار نشدن به معتادان !!!

پرداخت پول به معتادان برای بچه دار نشدن!!

منتقدان می‌گویند طرحی ک‍ه برای مقابله با استفاده از کراک در لس آنجلس تهیه شده است…

یک موسسه خیریه آمریکایی که اقداماتش بر درمان معتادان به مواد مخدر تمرکز دارد، می‌خواهد در بریتانیا به معتادانی که بپذیرند بچه دار نشوند، پول پرداخت کند.
موسسه خیریه “پراجکت پریونشن” بیش از ده سال است که در آمریکا به معتادان مواد مخدر پول پرداخت می‌کند تا از این طریق از تولد کودکانی که خانواده هایشان نمی‌توانند به درستی از آنها مراقبت کنند جلوگیری کند.
برآوردها نشان می‌دهد که در بریتانیا نزدیک به یک میلیون کودک با والدین معتاد خود زندگی می‌کنند.
منتقدان می‌گویند طرحی که برای مقابله با استفاده از کراک در لس آنجلس تهیه شده است، برای مقابله با مشکلی که بریتانیا با آن مواجه است مناسب نیست. با این حال تاکنون چندین معتاد برای این طرح ثبت نام کرده اند.
مارکوس جورج، خبرنگار بی.بی.سی می‌گوید دلیل اجرای این طرح مقابله با سواستفاده از کودکان به دلیل استعمال مواد مخدر است با این حال تاکید این برنامه بر پرداخت وجه نقد است.
درصورتی که معتادان بریتانیایی به ترک اعتیاد تمایل نشان دهند، موسسه خیریه پراجکت پریونشن، به آنها ۳۰۰ دلار پول پرداخت می‌کند.
هدف از این اقدام، کاهش تعداد کودکانی است که به دلیل مصرف مواد مخدر در زمان حاملگی مادر، به مشکلات جسمی‌یا روانی دچار می‌شوند.
جان، که نخواست هویتش فاش شود، اولین کسی بود که در بریتانیا برای این طرح ثبت نام کرد.

او می‌گوید “من تقریبا از سن ۱۲ سالگی درگیر مواد بودم و از یک زمانی هم از لحاظ روانی معتاد شدم. من توانایی حمایت و مراقبت از یک کودک را نداشتم. اگر خیلی بتوانم، از خودم مراقبت می‌کنم. بالاخره هم تصمیم گرفتم که خودم را عقیم کنم.”
باربارا هریس، بنیانگذار این موسسه، خود چهار کودک را که از مادر معتاد به کراک به دنیا آمده اند، به فرزندی پذیرفته است. بعد از پذیرفتن این کودکان بود که خانم هریس این موسسه را راه اندازی کرد. او دلیل این اقدام خود را لطمه ای که مصرف مواد مخدر به کودکان وارد می‌کند، اعلام کرد.
این آسیب، می‌تواند بسیار جدی باشد. در صورت اعتیاد مادر به مواد مخدر، این اعتیاد می‌تواند به کودک منتقل شود که در مواردی منجر به نقص عضو و یا آسیب رساندن به مغز کودک می‌شود.
منتقدان می‌گویند این طرح از کسانی سوء استفاده می‌کند که در موقعیتی قرار ندارند که بتوانند چنین تصمیم مهمی‌اتخاذ کنند. بعضی دیگر آن را نوعی “به نژادی” (یوژنیک) عنوان کرده اند. علمی‌که هدف از آن بهبود ترکیب ژنتیکی یک جمعیت است.
در ده سال گذشته، فعالیت های این موسسه در امریکا از حمایت هایی برخوردار شد. نزدیک به سه هزار و پانصد نفر وجه نقد دریافت کردند. باربار هریس پذیرفته است که این اقدام، نوعی رشوه دادن است اما می‌گوید هدف به دنیا آمدن کودکان شاد و سالم، این وسیله را توجیه می‌کند.

گردآوری : آلامتو


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic