برای اینكه { هر كس برای برآوردن نیاز مریضی بكوشد چه آن را برآورده سازد چه برآورده نسازد مانند روزی كه از مادرش زاده شده از گناهانش بیرون می آید.}  "حضرت محمد(ص)"

و فرد معتاد مریض است .

اعتیاد آزادی را از وی گرفته و او را مثل برده با خود به هر كجا و هر كار بدی می كشاند،هرچه زودتر باید آزادش كنیم .

برای اینكه به خود،خانواده و جامعه ضرر نزند یا حداقل ضرر كمتری بزند . مادامی كه مغز و روحش تحت تأثیر مواد مخدر قرار دارد تصمیمات غلط بسیاری می گیرد،منافع خود و دیگران را از لحاظ روحی،جسمی و اقتصادی به خطر می اندازد ولی با درمان←خود،خانواده اش و افراد اطراف وی زندگی طبیعی یا حداقل طبیعی تری خواهند داشت و كاركرد فردی و كیفیت زندگی آنها بهتر خواهد شد .

برای اینكه بیماری اعتیاد رابطه بیمار با والدین و اطرافیان را خراب كرده با درمان این رابطه درست می شود .

برای اینكه اعتیاد،بیمار را تا پائین ترین درجه اخلاقی تنزل داده  و با درمان قدر و ارزش بیمار را بالا می بریم.

برای اینكه چندین برابر بیشتر از افراد عادی در خطر خودكشی قرار دارد و با مرگ او تا ابد خود را نخواهیم بخشید .

برای اینكه خدا می داند چقدر پول خرجش كرده ایم تا به اینجا رسیده است حیف است كه نابود شود .(تازه هزینه های معنوی و نادیدنی را حساب نكرده ایم)

برای اینكه در بروز اعتیاد وی ما هم 100% بی تقصیر نبوده ایم،لااقل به میزان كوتاهی خود برای جبران تلاش كنیم.

برای اینكه خانواده از مصرف مخدر توسط عضوی از اعضاء راضی و خرسند نیست پس باید سعی كند تا  خوب یا بهتر شود و از اینكه بابت آن هرگونه هزینه ای(چه اقتصادی چه زمانی چه روحی و روانی) میكند ناخشنود نباشد.

برای اینكه خواستگار رغبت كند در خانه ما بیآید .

برای اینكه رویمان بشود سراغ دختر مردم برویم .

برای اینكه بیماری اعتیاد با سایر بزه كاری ها مثل دزدی،فحشا و... رابطه دارد و درمان آنها پیشگیری از خرابتر شدن تك تك افراد خانواده خودمان و حتی جامعه است .

(نجات 1 معتاد نجات 1 جامعه است)

برای اینكه با درمان اعتیاد سعی در حذف رفتارهای ضد اجتماعی اش داریم و بیمار،خانواده و جامعه را از عوارض این رفتارها دور می كنیم .

برای اینكه می پذیریم مثل هر انسان دیگری روح خدا در جسم وی نیز دمیده شده و این امتحان الهی از ماست تا كمكش كنیم خوب شود و نمی خواهیم از این امتحان سر افكنده و شرمسار بیرون آییم .

برای اینكه از نظر اقتصادی هر هزینه ای كه برای درمان اعتیاد كنیم كمتر از هزینه عوارض اعتیاد مثل بیماریهائی چون ایدز خواهد بود و عملاً درمان اعتیاد صرفه اقتصادی دارد .

برای اینكه با درمان اعتیاد طول عمر بیمار به حد طبیعی نزدیك می شود .

برای اینكه با درمان اعتیاد سایر بیماری های روانی یا جسمی بیمار را بهبود بخشیم .

برای اینكه در حین درمان اعتیاد به خانواده و بیمار آموزش می دهیم تا چكار كنند تا خطر عود را كاهش دهند .  

در آخر اگر معتاد را درمان نكنیم چكار بكنیم !؟! رهایش كنیم تا آنقدر مصرف كند تا از مصرف بیش از حد،ایدز،هپاتیت،تصادفات،سایر بیماریهای ناشی از مصرف مواد و جرم و جنایت حاصله بمیرد !؟  یا بقیه عمر را بخاطر بزه كاری های متفاوت اجتناب ناپذیر،در گوشه زندان یا خرابه ها و حلبی آبادها طی كند !؟  بالاخره او هم انسان است باید و وظیفه داریم كمكش كنیم اگر برای خودش درمانش نمی كنیم لااقل برای آرامش وجدان خود و ترس از قهر خدای ناظر،درمان و كمكش كنیم .

برای اینكه عده ای دانسته یا ندانسته،خواسته یا ناخواسته،آگاهانه یا ناآگاهانه،با اختیار یا به اجبار،از روی دشمنی یا از سر دوستی،می خواهند پول را از جیب ما و مغز را از جمجمه ما در آورند خودمان باید سفت بچسبیم و نگذاریم و اگر شد زود تا فرصت هست جبران كنیم .

(منظور از "ما" شخص خودمان و افرادی كه دوستشان داریم می باشند)  و ...

بالاخره : از كمال خوشبختی تلاش در راه اصلاح عامه مردم است .  "حضرت علی (ع)"


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic